Deneme Sınavı Puan Hesaplama Robotu Güncellendi. Güncel 2020 LGS Deneme puanı hesaplama için aşağıdaki LGS Deneme puan hesaplama Robotunu kullanın. Hesaplamak için ilgili alanları doldurup hesapla butonuna basın.LGS Deneme Puanı Hesaplamada 2019 LGS puanları alınmıştır.
DENEME SAYISAL BÖLÜM (40 SORU)

Kitapçık Türü Doğru Sayısı Yanlış Sayısı
Matematik (20 Soru)
Fen Bilimleri (20 Soru)


DENEME SÖZEL BÖLÜM (50 SORU)

Kitapçık Türü Doğru Sayısı Yanlış Sayısı
Türkçe (20 Soru)
İnkilap Tarihi (10 Soru)
Din Kültürü (10 Soru)
Yabancı Dil (10 Soru)
PUANINIZ

Kitapçık Türü Net Sayısı
Türkçe Netiniz
Matematik Netiniz
Fen Bilimleri Netiniz
İnkilap Tarihi Netiniz
Din Kültürü Netiniz
Yabancı Dil Netiniz
LGS Puanınız
Bu sayfa 2518 kere görüntülendi.
DENEME HESAPLAMA 2020
LGS LİSEYE GEÇİŞ SINAVI
LGS Liseye Geçiş sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan merkezi bir sınavdır. Sınava tüm 8. sınıfta okuyan öğrenciler girebilmektedir. Sınava katılım mecburi dceğildir. LGS başvuruları Bakanlık tarafından merkezi olarak yapılıyor. LGS sınavı sonunda 8. sınıf öğrencileri hangi ortaöğretim kurumunu kazandıysa oraya kayıt yaptırmak zorunda. Liseye kayıt yaptırmayanların kayıtları Bakanlık tarafından herhangi bir Anadolu veya Meslek lisesine yapılır.
Liseye Geçiş Sınavı Kaç Soru
LGS iki oturum şekliden yapılıyor. 1. oturumdan 50 soru bulunmaktadır ve sınav süresi 75 dakikadır. 2. oturum ise 40 sorudan oluşmakta ve 80 dakikadır. Birinci oturumda Türkçe (20 soru), İngilizce (10 soru), İnkılap Tarihi (10 soru), Din kültürü (10 soru)
İkinci oturumda Matematik (20 soru), Fen Bilimleri (20 soru) testleri bulunuyor. LGS Milli Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, 7 Haziran 20202 de yapılacak.
LİSE GEÇİŞ SINAVI PUANI NASIL HESAPLANIR?
LGS liseye Geçiş sınavı puanı hesaplanırken öğrencinin her bir testte yaptığı net sayısı bulunur. (3 yanlış 1 doğru soruyu götürmektedir.) Sonra bulunan bu netler MEB LGS sınav kılavuzunda beliritlen katsayılar ile çarpılarak bulunur. Bulunan bu puan öğrencinin MSP puanı olmaktadır.
MSP NEDİR?
Merkezi Sınav Puanı, Fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına öğrenci yerleştirmede kullanılan Bakanlıkça yapılan merkezî sınav puanına kısaca MSP denilmektedir.
LGS KAÇ YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜR?
LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Yanlışların 3'te 1'i doğru sayısından çıkarılarak net sayısı bulunur.

Gelecek hayallerde kalmasın. Hesapla ve planla.