Çocuğunuzun ilkokula başlayıp başlayamayacağını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İlkokula başlama yaşını hesaplamak için aşağıdaki Okula Başlama Yaşı hesaplama programını kullanın. Hesaplamak için ilgili tarihleri girerek hesapla butonuna basın. 2020 ve 2021 Okula Başlama Yaşı Hesaplama 2021 İlkokula Başlama Yaşı


Çocuğunuzun Doğum Tarihi
1 Eylül 2020 Tarihi İtibariyle Durumu
1. Sınıfa Kayıt Yaptıramaz

DOĞUM TARİHİNİZ : ..

YAŞINIZ : 0 Yıl 0 Ay 0 GünDoğum Gününüze Kalan Gün Sayısı
Toplam Gün Sayısı
Toplam Ay Sayısı
Toplam Hafta Sayısı

Bu sayfa 7045 kere görüntülendi.

İLGİLİ HESAPLAMALAR

Bunlara baktınız mı?

İlgili Hesaplamalar

Yüzde Hesaplama KDV Hesaplama
İndirim Hesaplama Ek Ders Hesaplama
Alan Hesaplama Takdir Teşekkür Hesaplama

Değerlendirme
Okula Başlama Yaşı Hesaplama Programı
Programın amacı çocuğunuzun okula başlama yaşını en doğru şekilde hesaplamak
Okula Başlama Yaşı Hesaplama Robotu Nasıl Çalışır?
Çocuğunuzun doğum tarihini doğru şekilde girip hesaplama yaptığınızda çocuğunuzun kaç yaşında olduğunu, kaç aylık olduğunu, okula başlayığ başlayamayacağını ve yeni yaşına kaç gün kaldığını öğrenebilirsiniz.
Hangi ayda doğan çocuklar ilkokula kayıt yaptırabilir?
2014 yılı ve öncesinde doğan çocuklar ilkokula kayıt yaptırabilir.
2015 yılı Ocak-Şubat-Mart aylarında doğan çocuklar Veli Dilekçesiyle İlkokula Kayıt Yaptırabilir.
2015 yılı Nisan ayı ve sonrasında doğan çocuklar anaokuluna gitmelidir.
İlkokula Başlama Yaşı Kaçtır?
2020 ve 2021 Eğitim öğretim yılında değişen yönetmeliğe göre ilkokula başlama yaşı 69 ay olarak güncellenmiştir. Buna göre çocuğunuz 30 Eylül itibariyle 69 ayını doldurduysa ilkokula başlamalıdır. Çocuğunuz 66-69 aylık arasında ise anasınına gitmeli.Velilerin isteği doğrultusunda 66 – 69 ay arasındaki çocuklar da ilkokula kayıt yaptırabilirler,
Okulun başladığı dönem baz alınarak Eylül ayında 69 ayını tamamlamış olan tüm çocuklar ilkokula kayıt yaptırmalıdır. Fakat bazı veliler çocuklarının gelişimlerini henüz tamamlamadığını ve ilkokula gitmeye hazır olmadığını düşünerek kayıt yaptırmakta çekimser davranabilir. Bu durumda çocuklarının okula gidemeyeceğine dair bir sağlık raporu alarak çocuklarının okula başlama yaşını 1 yıl erteleyebilirler.
2020 2021 ilkokula başlama yaşı ile ilgili örnek vermek gerekirse;
2014 yılının Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayında doğan çocuklar, sırayla 75 – 74 – 73 ve 72 aylık oldukları için ilkokula kayıt ettirilmeleri zorunludur. 2013 yılının Ekim, Kasım ve Aralık ayında doğanlar 71 – 70 ve 69 aylık oldukları için birinci sınıfa kayıt ettirilmeleri zorunludur fakat velilerin sağlık raporu alması halinde ilkokul kayıtları 1 yıl ertelenebilir.
Çocuğum 69 aylıktan büyük olmasına rağmen anaokulana gönderebilir miyim?
2019-2020 Eğitim öğretim yılında değişen yönetmeliğe göre çocuğunuz 1 Eylül itibariyle 69 ayını doldurduysa ilkokula başlamalıdır. Çocuğunuz 69-72 aylık arasında ise ilkokula gitmeli. Fakat veli dilekçesi ile anaokula da kayıt yaptırabilirsiniz.
E-okul sisteminin mesajı; Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları velisinin yazılı talebi bulunması halinde okul öncesi eğitime yönlendirir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir.
69 Aylık Çocuk İlkokula Başlamak Zorunda Mı?
69 ayını doldurmuş çocuklar ilkokula kayıt yaptırmalıdır. Fakat aile dilekçe vererek okul kaydını 1 yıl erteleyebilir. Bu durumda 69 ayını doldurmuş çocuklar okul öncesi eğitim kurumlarına kayıt ettirilirler. Dilekçe ile okul kaydı erteleme, yalnızca 69 – 70 ve 71 aylık çocukları kapsamaktadır.

Çocuğum 69 aylıktan küçük olmasına rağmen ilkokula kayıt yapabilir miyim?
2019-2020 Eğitim öğretim yılında değişen yönetmeliğe göre çocuğunuz 1 Eylül itibariyle 69 ayını doldurduysa ilkokula başlamalıdır. Çocuğunuz 66-69 aylık arasında ise anaokula gitmeli. Fakat veli dilekçesi ile ilkokula da gidebilir.
E-okul sisteminin mesajı; 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlar ilkokul birinci sınıfa kaydedilir.
Doğum Gününe Kaç Gün Kaldı Hesaplama Programı
Çocuğunuzun doğum tarihini girin, yeni yılına kaç gün kaldığını öğrenin. Heyecanınızı görsellere dökün. Tatil, doğum Günü, mezuniyet gibi özel günlerinize kaç gün kaldığını arkadaslarınızla paylaşın!